Szanowni rodzice, uczniowie i sympatycy Naszej Szkoły!
 
    Miło mi poinformować, iż nasza szkoła po raz trzeci uczestniczy w ogólnopolskim programie Mistrzowie Kodowania, zaś czwartej edycji tego programu w Polsce. 
    Zasadniczym celem realizacji tego programu w naszej szkole jest wyrównanie szans edukacyjnych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, możliwość szybkiego osiągnięcia przez nich sukcesu oraz ograniczenie wykluczenia cyfrowego. 
    Oferta jest również skierowania do nauczycieli przedmiotowych, rewalidantów, logopedów i wszystkich, którzy otworzą się na programowanie i możliwość tworzenia aplikacji i pomocy dydaktycznych do wykorzystania na swoich zajęciach. A wszystko po to, by stworzyć szkołę przyjazną i ciekawą. 
Jakże ważnym ogniwem edukacji są rodzice – program ten zachęca również ich do współuczestnictwa, spędzenie ze swoim dzieckiem czasu i stworzenia wspólnymi siłami, tego co jest ich wspólna pasją, marzeniem… a co najważniejsze sprzyja rozwojowi intelektualnemu, kreatywności, rozwojowi kompetencji społecznych tj. organizacji własnego czasu wolnego, współpracy zespołowej, byciu wzorem dla innych…dobrym kolegą i koleżanką.
Staramy się pokazać, iż osoby niepełnosprawne – widzące świat nieco inaczej niż My – potrafią tworzyć wspaniałe projekty na miarę swoich możliwości, a często zaskakujące pięknem i oryginalnością.
Wszelkie nasze zmagania z programowaniem i robotyką będzie można śledzić na naszej stronie internetowej w zakładce “INFORMATYKA” – serdecznie zapraszam.

Szczegółowe informacje na temat programu zamieszczone są na stronie głównej www.mistrzowiekodowania.pl 
 
                                                                                          Koordynator programu w szkole:  Piotr Kępa
Skip to content